Etykiety
- bajki (5)
- cernit (1)
- chrzest (2)
- cytaty (7)
- fascynacje (1)
- moje prace (3)
- ogłoszenia drobne w wielkiej sprawie (1)
- pergamano (4)
- pierwsza komunia św. (2)
- quilling (19)
- słów kilka o filmie (1)
- ślub (9)
- urodziny (5)
- warsztaty (1)
- widok z okna (2)
- znalezione cuda (2)
środa, 27 sierpnia 2014
poniedziałek, 18 sierpnia 2014
wtorek, 12 sierpnia 2014
powtórki z Koheleta cd.
Po 11 latach pracy odchodzi nasz proboszcz dwie ostanie kartki z Koheletem w tle chociaż ta dzisiaj poczyniona opatrzona jest św. Janem Marią Vianneyem są dla niego. Robiłam już wcześniej kilka rzeczy dla ks. Janusza te są podziękowaniem od służby liturgicznej i mieszkańców mojej wsi .
Szczęść Boże na nowej parafii!
poniedziałek, 11 sierpnia 2014
wszystko ma swój czas ...
Obraz zamieszczony w tej pracy to Matka Boża Byszewska z Sanktuarium Matki Bożej Byszewskiej Królowej Krajny w Byszewie. Piękny obraz, cudowne miejsce.Zapraszam do nas, do Byszewa w gm. Koronowo.
niedziela, 10 sierpnia 2014
kilka słów i kilka wierszy...
Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro?
Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw.
[Phil Bosmans]
sobota, 9 sierpnia 2014
czwartek, 7 sierpnia 2014
wtorek, 22 lipca 2014
Ślady stóp ...
Pewien mężczyzna miał sen. Śniło mu się, że spacerował z Bogiem po plaży. Po niebie przesuwały się sceny z jego życia i odbijały się na piasku.
Gdy człowiek ów patrzył na ślady stóp, raz widział dwa rzędy śladów, raz tylko jeden. Stwierdził, że w chwilach zgryzot i smutku na piasku pojawiał się tylko jeden ślad. Dlatego zapytał:
- "Panie, zauważyłem, że w smutnych okresach mojego życia widać tylko jeden ślad. Obiecałeś, że zawsze będziesz ze mną. Nie rozumiem, dlaczego wtedy, gdy Cię najbardziej potrzebowałem, zostawiałeś mnie samego".
Bóg odpowiedział:
- "Mój drogi przyjacielu, kocham Cię i nigdy bym Cię samego nie zostawił. Kiedy najbardziej cierpiałeś i najbardziej mnie potrzebowałeś, tam gdzie widać tylko jeden ślad, wtedy Cię niosłem".
Gdy człowiek ów patrzył na ślady stóp, raz widział dwa rzędy śladów, raz tylko jeden. Stwierdził, że w chwilach zgryzot i smutku na piasku pojawiał się tylko jeden ślad. Dlatego zapytał:
- "Panie, zauważyłem, że w smutnych okresach mojego życia widać tylko jeden ślad. Obiecałeś, że zawsze będziesz ze mną. Nie rozumiem, dlaczego wtedy, gdy Cię najbardziej potrzebowałem, zostawiałeś mnie samego".
Bóg odpowiedział:
- "Mój drogi przyjacielu, kocham Cię i nigdy bym Cię samego nie zostawił. Kiedy najbardziej cierpiałeś i najbardziej mnie potrzebowałeś, tam gdzie widać tylko jeden ślad, wtedy Cię niosłem".
wtorek, 15 lipca 2014
Ku rozwadze :)
Mężczyzna otwiera szafę z ubraniami swojej żony. W środku znajdowały się sukienki, która miała na sobie raz, a może dwa. Wśród nich były takie, które czekały na specjalną okazję.
Mąż otwiera pudełko z biżuterią ukochanej kobiety. Dostrzega naszyjniki i kolczyki, których żona od dawna nie nosiła, a nawet zapomniał, że takie posiadała. Dotyka pierścionków i bransoletek, o które dbała ze szczególną troską. Pośród nich stare bransolety od jej matki. One także zapakowane w jedwabnych torebeczkach czekały na wyjątkową chwilę.
Mężczyzna nagle wstaje i przechodzi do jadalni, gdzie znajduje się szafka z zastawą. Rzędy kryształowych szklanek i drogiej porcelany patrzyły na niego ze smutkiem. Srebrny komplet sztućców, który kupił ukochanej leżał jeszcze w zamszowym opakowaniu, czekając także na specjalną okazję.
Tak wiele pamiątek w domu patrzyło na niego ponuro… Mężczyzna ciągle czuł zapach kamfory. Jej pogrzeb był przecież wczoraj
Odeszła po długiej i ciężkiej chorobie. Wszystkie rzeczy, które kupiła z tak wielkim zapałem, ale nigdy nie zdążyła użyć – były dla mężczyzny jak cios prosto w serce. Był pełen żalu, rozgoryczenia i smutku…
„Dlaczego nie nosiła tych wszystkich pięknych sukienek? Dlaczego spędziła życie na oszczędzaniu i wiecznym zbieraniu na przyszłość, której nigdy nie dożyła? Dlaczego nie jedliśmy obiadów w tej luksusowej zastawie?” – pytał mąż.
Nikt nie jest bardziej wyjątkowy niż Twoja rodzina! Nie ma chwili bardziej wyjątkowej od tej, która jest właśnie TERAZ!
Z pewnością jest wiele racji w tym, aby oszczędzać i zbierać na gorszy dzień. Jednak nie można się w tym wszystkim zagubić. Należy pamiętać, że żyjemy właśnie DZIŚ. Jutra może nie być…
Żyjmy zatem pełną piersią i nie martwmy się na zapas! Przeszłość jest historią, przyszłość tajemnicą, a teraźniejszość darem!
Pamiętaj, że czas spędzony z Twoimi bliskimi jest wart więcej niż wszystkie bogactwa tego świata. Zawsze miej czas na rozmowę, szanuj, słuchaj, dbaj!
Udostępnij. Niech każdy z nas zastanowi się, co w życiu jest dla niego naprawdę ważne.
Mąż otwiera pudełko z biżuterią ukochanej kobiety. Dostrzega naszyjniki i kolczyki, których żona od dawna nie nosiła, a nawet zapomniał, że takie posiadała. Dotyka pierścionków i bransoletek, o które dbała ze szczególną troską. Pośród nich stare bransolety od jej matki. One także zapakowane w jedwabnych torebeczkach czekały na wyjątkową chwilę.
Mężczyzna nagle wstaje i przechodzi do jadalni, gdzie znajduje się szafka z zastawą. Rzędy kryształowych szklanek i drogiej porcelany patrzyły na niego ze smutkiem. Srebrny komplet sztućców, który kupił ukochanej leżał jeszcze w zamszowym opakowaniu, czekając także na specjalną okazję.
Tak wiele pamiątek w domu patrzyło na niego ponuro… Mężczyzna ciągle czuł zapach kamfory. Jej pogrzeb był przecież wczoraj
Odeszła po długiej i ciężkiej chorobie. Wszystkie rzeczy, które kupiła z tak wielkim zapałem, ale nigdy nie zdążyła użyć – były dla mężczyzny jak cios prosto w serce. Był pełen żalu, rozgoryczenia i smutku…
„Dlaczego nie nosiła tych wszystkich pięknych sukienek? Dlaczego spędziła życie na oszczędzaniu i wiecznym zbieraniu na przyszłość, której nigdy nie dożyła? Dlaczego nie jedliśmy obiadów w tej luksusowej zastawie?” – pytał mąż.
Nikt nie jest bardziej wyjątkowy niż Twoja rodzina! Nie ma chwili bardziej wyjątkowej od tej, która jest właśnie TERAZ!
Z pewnością jest wiele racji w tym, aby oszczędzać i zbierać na gorszy dzień. Jednak nie można się w tym wszystkim zagubić. Należy pamiętać, że żyjemy właśnie DZIŚ. Jutra może nie być…
Żyjmy zatem pełną piersią i nie martwmy się na zapas! Przeszłość jest historią, przyszłość tajemnicą, a teraźniejszość darem!
Pamiętaj, że czas spędzony z Twoimi bliskimi jest wart więcej niż wszystkie bogactwa tego świata. Zawsze miej czas na rozmowę, szanuj, słuchaj, dbaj!
Udostępnij. Niech każdy z nas zastanowi się, co w życiu jest dla niego naprawdę ważne.
poniedziałek, 16 czerwca 2014
Subskrybuj:
Posty (Atom)






