wtorek, 15 lipca 2014

Ku rozwadze :)

Mężczyzna otwiera szafę z ubraniami swojej żony. W środku znajdowały się sukienki, która miała na sobie raz, a może dwa. Wśród nich były takie, które czekały na specjalną okazję.
Mąż otwiera pudełko z biżuterią ukochanej kobiety. Dostrzega naszyjniki i kolczyki, których żona od dawna nie nosiła, a nawet zapomniał, że takie posiadała. Dotyka pierścionków i bransoletek, o które dbała ze szczególną troską. Pośród nich stare bransolety od jej matki. One także zapakowane w jedwabnych torebeczkach czekały na wyjątkową chwilę.
Mężczyzna nagle wstaje i przechodzi do jadalni, gdzie znajduje się szafka z zastawą. Rzędy kryształowych szklanek i drogiej porcelany patrzyły na niego ze smutkiem. Srebrny komplet sztućców, który kupił ukochanej leżał jeszcze w zamszowym opakowaniu, czekając także na specjalną okazję.
Tak wiele pamiątek w domu patrzyło na niego ponuro… Mężczyzna ciągle czuł zapach kamfory. Jej pogrzeb był przecież wczoraj
Odeszła po długiej i ciężkiej chorobie. Wszystkie rzeczy, które kupiła z tak wielkim zapałem, ale nigdy nie zdążyła użyć – były dla mężczyzny jak cios prosto w serce. Był pełen żalu, rozgoryczenia i smutku…
„Dlaczego nie nosiła tych wszystkich pięknych sukienek? Dlaczego spędziła życie na oszczędzaniu i wiecznym zbieraniu na przyszłość, której nigdy nie dożyła? Dlaczego nie jedliśmy obiadów w tej luksusowej zastawie?” – pytał mąż.
Nikt nie jest bardziej wyjątkowy niż Twoja rodzina! Nie ma chwili bardziej wyjątkowej od tej, która jest właśnie TERAZ!
Z pewnością jest wiele racji w tym, aby oszczędzać i zbierać na gorszy dzień. Jednak nie można się w tym wszystkim zagubić. Należy pamiętać, że żyjemy właśnie DZIŚ. Jutra może nie być…
Żyjmy zatem pełną piersią i nie martwmy się na zapas! Przeszłość jest historią, przyszłość tajemnicą, a teraźniejszość darem!
Pamiętaj, że czas spędzony z Twoimi bliskimi jest wart więcej niż wszystkie bogactwa tego świata. Zawsze miej czas na rozmowę, szanuj, słuchaj, dbaj!
Udostępnij. Niech każdy z nas zastanowi się, co w życiu jest dla niego naprawdę ważne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz